Paweł Skorupka

Kim jestem?

Paweł Skorupka – Kompozytor, aranżer, producent, autor piosenek dla dzieci i dorosłych, muzyki do filmów i spektakli. Muzyka otaczała go od zawsze. Podobnie jak muzycy wśród, których się wychował. Ojciec ,Adam Skorupka, dziadek Ryszard Sielicki znani i cenieni muzycy i kompozytorzy postawili mu poprzeczkę dość wysoko. Paweł Skorupka skończył szkołę muzyczną w klasie skrzypiec a potem dyplom z kontrabasu na Wydziale Jazzu w Warszawie.

Od lat zajmuje się reklamą, zarówno radiową jak i telewizyjną. Swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiał w Radiu Zet w latach 90-tych. Jest także twórcą muzyki do filmów fabularnych i dokumentalnych oraz programow telewizyjnych i spektakli teatralnych. Są wśród nich: „Pol Serio” Koneckiego, „Klasa Witkacego” Bugajskiego, ” Ciało” Koneckiego i Saramonowicza,”Stacja Warszawa” za którą w roku 2013 dostał nagrodę za najlepszą muzykę filmowę na festiwalu filmowym w Młodzi i film w Koszalinie.

Dla teatru w Lublinie powstała muzyka do „Calineczki „ H.C. Andersena w reż. Przemysława Jaszczaka.Wyprodukował oprawę muzyczną do kilku stacji radiowych między innymi dla Programu Pierwszego Polskiego Radia i „RDC” Radia Dla Ciebie. Jest kompozytorem wielu piosenek i producentem płyt. Współpracował z m.in.Patrycją Kosiarkiewicz, Krystyną Prońko, Danutą Błażejczyk, Sylwią Wiśniewską, Iwoną Węgrowską i wieloma innymi. W studio, które stworzył wyprodukował muzykę do kilkuset reklam i jingli radiowych i telewizyjnych dla takich marek jak między innymi: Tymbark, Winiary, Netia, Gerber, Newsweek, Actimel, HEYA, SImPlus,  Kubuś, Bank  BGŻ, Obi, Play, Orange, Polbank, Wedel i wielu innych.